Filmy

Wielka Sobota – foto i wideo

Na naszej stronie pojawił się w dniu dzisiejszym krótki film z wielkosobotniej uroczystości w kościele parafialnym w Buczu wraz z kiludziesięcioma zdjęciami upamiętniającymi tę uroczystość.

Czytaj więcej →

Film promocyjny 79. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki

Tradycją staje się powoli fakt, iż przed każdą naszą archidiecezjalną pielgrzymką na Jasną Górę ukazuje się oficjalny film promocyjny. Przedstawia on po króce wybrane fragmenty i elementy pielgrzymiej rzeczywistości tworząc razem spójny obraz pątniczej przygody. Dziś każdy może ów film obejrzeć na komputerze, bądź pobrać go na dysk komputera. A stąd już niedaleka droga do podjęcia decyzji – "Idę!" 🙂

Czytaj więcej →

Boże Ciało A.D. 2013

Nagranie wideo fragmentu uroczystości Bożego Ciała w parafii pod wezwaniem Świętej Barbary w Buczu dnia 30 maja 2013 roku.

Czytaj więcej →

Film Cristiada

Ile warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką.

Czytaj więcej →

Pasja Jezusa Chrystusa

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszyscy, którzy chcą umocnić swoją wiarę oraz przeżyć głębiej tajemnicę męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa otrzymują możliwość obejrzenia bezpośrednio na naszej stronie internetowej genialnego filmu "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona.

Czytaj więcej →

Niedziela Palmowa A.D. 2013

Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: "Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie".

Czytaj więcej →

Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W tym roku po raz pierwszy został stworzony i udostępniony film promocyjno-informacyjny Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dzięki zaangażowaniu nowego kapelana, ks. Tomasza Kulki ponad pół tysiąca kopii zostało rozesłanych do wszystkich placówek oświatowych w naszej archidiecezji. Także i na naszej stronie ów film możecie Państwo obejrzeć i zadecydować – iść czy nie? A więc zachęcam do obejrzenia, najlepiej w gronie rodzinnym tak by i dzieci (w każdym wieku) i rodzicie wiedzieli jaką drogą warto podążać i jak owocnie i w niezapomniany sposób spędzić tych kilka dni wakacyjnego czasu.

Czytaj więcej →

Misje Święte w parafii (2009)

W dniach 20 – 23 maja 2009 roku miały miejsce Misje Święte w naszej parafii. Zapis filmowy z tego wydarzenia można oglądać na naszej stronie.

Czytaj więcej →

Wycieczka do Pragi

Dnia 23 sierpnia 2011 miała miejsce zorganizowana przez księdza proboszcza wycieczka ministrantów do Pragi.

Czytaj więcej →

Spotkanie opłatkowe ministrantów

Dnia 18 grudnia 2011 miało miejsce spotkanie opłatkowe ministrantów z naszej parafii – zarówno tych służących w kościele parafialnym w Buczu jak i tych z kościoła filialnego w Popowie Starym.

Czytaj więcej →
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.